Restaurace Vlkoš

Moravské vinné cyklostezky

Pro milovníky kvalitních vín, dobré pohody a aktivního odpočinku je oblast v okolí obce Vlkoš vítanou destinací, kde mohou trávit své dny relaxace.

Vlkoš se nachází na trase dvou cyklostezek, Moravské vinařské cyklostezky (červeně značená) a Kyjovské vinařské cyklostezky (zelené značená). V nejbližším okolí se nachází ještě Bzenecká cyklostezka.

Jak je podle názvu zřejmé, jedná se o vinařské stezky, které spojují okolní obce a vytváří trasu vedoucí kolem vinic a vinných sklepů. Na kole se dostanete na místa rozkvetlých luk a zelenajících se strání. Dojedete na zámek v Miloticích, ke zřícenině hradu Cimburk nebo na Buchlovický zámek.

cyklo-mapa_400

Moravská vinná stezka vás zavede stinnou cestou kolem lesního porostu Chrást k jedné z nejpůvabnějších sklepních kolonií na Slovácku, která se nachází pod viniční horou Achtele. Věk nejstarších sklepů se počítá od 18. století. Mnohé z nich jsou cennou ukázkou lidové sklepní architektury.

Pravidelně se zde uskutečnují akce, při kterých se vinaři setkávají ve svých vinných sklepích a ochutnávají svá vína. Tyto setkání se staly natolik populární, že jsou vyhledávanými programy v nabídce výletů a firemních akcí.

Každoročně můžete navštívit otevírání vinných sklepů, putování za burčákem a mnoho dalších akcí.

Návštěvníkům těchto akcí můžeme nabídnout skvělé pohoštění v naší restauraci a zájemcům případně uschovu kol.

Načerpejte síly na další putování za vínem u dobrého jídla. Restaurace ve dvoře Vás srdečně zve.